Історія школи.

В 1912 році в селі Царедарівка була заснована початкова школа. Першим директором і вчителем був Андрій Євдокимович Арусо, який захоплювався музикою і тому існував керований ним хор. Квартирував директор в панскій сім'ї, згодом оженився на панянці - вдові, котра з роками також стала вчителькою.

Під час війни школу закрили і перетворили її в стайню для коней. В 1947 році із семирічної Царедарівська школа знову стала початковою. Керував школою Цибульський Федір Миколайович. Вчителями були: Цибульська Ніна Микитівна, Бродюк Анна Михайлівна, Глущенко Любов Іванівна (пізніше Шевченко). Класи були переповнені. Діти - переростки навчалися у дві зміни. Останні уроки другої зміни проходили при гасових лампах. Технічними працівниками Шевченко Клавдії Степанівні та Соколовій Марії Карпівні приходилось вставати о 3 годині ночі і топити соломою щоб нагріти школу. Діти вчилися за довгими, через увесь клас, партами, відповідними були і лавки. Їм було дуже незручно - щоб вийти відповідати, потрібно було підняти весь ряд учнів.

В 1948 - 1949 навчальному році було відкрито 5 клас, в 1949 - 1950 навчальному році 6 клас, потім школа стала семирічною. В 1960 році восьмирічною. Але після війни дітей ставало все менше. Люди переживали матеріальні нестатки, а тому діти ходили до школи в основному восени і весною, не було одягу, взуття. Вчителі ходили до дітей додому, або збирали їх до школи, переносячи на плечах. Із школи дітей забирали батьки.

( Із спогадів шевченко Л.І. та Щербини Ф.С.)

Сучасна Царедарівська ЗОШ І - ІІ ступенів була побудована в 1988 році Первомайським ПМК і 31 серпня цього ж року розпочала відлік свого життя.

Першим директором нової школи був Носенко Георгій Миколайович, вчитель математики, цікава людина, яка своєю різносторонньою діяльністю, творчим відношенням до роботи вносила багато цікавих позакласних і позашкільних справ: поїздки в басейн, гуртки за інтересами, спортивні секції, участь і перемоги в шахових та шашечних турнірах.

На зміну Носенку Г.М. прийшла Лучко Ліза Данилівна, авторитетна та знаюча людина, яка своєю діяльностю вносила розміреність та стабільність в життя школи.

Шинкаренко Віктор Олександрович 9 років керував школою, починаючи з 1998 року. Віктор Олександрович відрізнявся начитаністю і обізнаністю, він завжди читав, чого домагався і від учнів.

З 2008 року очолює школу Кудін Олег Миколайович.

Кiлькiсть переглядiв: 724

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.